Bodrum'daki evinizi profesyonel bir hizmet almadan önce kendiniz nasıl dezenfekte edebilirsiniz?

Bodrum’daki evinizi profesyonel bir hizmet almadan önce kendiniz nasıl dezenfekte edebilirsiniz?

Hepimizin gündeminde asla aklımıza gelmeyecek fakat üstesinden gelmek için son derece tedbirli davranmaya gayret ettiğimiz Covid 19 salgını bulunuyor. Bu yeni ve öncesinde benzer bir durumla karşılaşmadığımız için bizler için oldukça ürkütücü durumla mücadele etmek aslında hiç de düşündüğümüz gibi zor değil. Günlük kişisel hijyenimize daha fazla önem göstermek ve içinde yaşadığımız ortamları eskiye göre daha fazla temizlemek daha profesyonel bir tabir kullanmak gerekirse dezenfekte etmek hepimizin başvurabileceği oldukça kolay bir çözüm.

Kişisel temizliğimiz için ellerimizi herhangi bir temas olması durumuna 20 saniye boyunca kapsamlı bir şekilde temizlememiz ve su ve sabuna ulaşamadığımız durumlarda ise alkol oranı yüksek kolonyaları veya kolonyalı ürünleri tercih ediyor olmamız gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Peki ya yaşam alanlarımız? İşte uzun saatler geçirdiğimiz ve artık işlerimizi de yürüttüğümüz evlerimizin temizliğinde nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor muyuz? Bodrummondo ekibi olarak sizler için bu bilgileri derledik. Biz hazırlarken çok keyif aldık. Umarız okurken sizler de keyif alırsınız.

  • Artık hepimiz eskiye göre daha az markete gidiyoruz. Fakat gitmemiz gerekli durumları göz önüne alırsak dışarıya çıkarken kullandığımız ayakkabı seçeneklerimiz artık ne yazık ki eskiye göre daha sınırlı olmalı hatta tek bir çift ayakkabıyı belirlemek ve her alışveriş için çıktığımızda bu çifti seçmek daha güvenli.Dışarıya adım attığımız her durum bizim kendi hijyenimize daha fazla dikkat etmemizi gerektiren bir durum oluşturuyor. Dolayısıyla tek bir çifti belirler ve her dışarıya çıktıktan sonra o çifti eve sokmak yerine kapı önüne bırakırsak kendimizi ve sevdiklerimizi de korumuş oluruz.
  • Dışarıya çıktıktan sonra üzerimizdeki giysilerin de ayakkabılar gibi ekstra özene ve temiz tutulmasına ihtiyaçları var. Sağlık Bakanlığının da önerdiği gibi özellikle giydiğimiz kıyafetleri eve gelir gelmez çamaşır makinesine atıp 60-90°C’de yıkamak, bu derece yüksek derecede yıkamaya uygun olmayan kıyafetleri ise ütülemek mutlaka yapılması gerekenler arasında. Diğer bir çözüm ise yüksek sıcağa maruz kalmayı sağlayacak fön makinesi ile giysilerimizi yüksek ısıya tutmak olacaktır. Bu da alternatif bir çözüm olabilir.
  • Yaşadığımız konutla ilgili sizlere tavsiye edeceğimiz en temel öneri evinizi,yerlerinizi ve sürekli temas ettiğiniz alanları gün aşırı silmeniz ve temizlemeniz olacaktır. Çamaşır suyu her ne kadar çok hoşlanmadığımız ve yan etkilerinin de oldukça fazla olduğunu bildiğimiz bir  temizlik ürünü olsa da virüsün hoşlanmadığı bir temizlik ürünü. Dolayısıyla bu dönemde başvuracağımız temel temizlik ürünlerinin başında gelmeli.
  • Konutunuzu gün aşırı hatta her gün bir kaç defa 20’şer dakika olacak şekilde havalandırmanız saymakla bitmez faydası bulunuyor.Hava sirkülasyonu ile evinize temiz havanın dolmasını ve evin havasının temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Son olarak konutlarımız değil ama kendimiz için oldukça yaşamsal bir öneride bulunmak istiyoruz. Güneş ışığının hem kemiklerimiz hem de ruh sağlığımız için yeri doldurulamayacak ana yaşam ihtiyaçlarımızdan olduğumuzu düşünürsek, bu dönemde de balkonumuzdan veya dikkatli olmak koşulu ile penceremizden bu nimetten faydalanmamız son derece önemli. Tabi bu sırada sevdiklerimizle balkondan balkona veya pencereler arası keyifli sohbetler de yapabiliriz. Ne dersiniz:)
Yorumunu Paylaş

Alesta Bodrummondo’lu!

Bodrum’daki teknenizde dostlarınızla geçireceğiniz keyif dolu anlardan önce teknenizi uzman ekibimize dezenfekte ettirerek kapsamlı ilaçlamasını yaptırabilir, virüs, mite ve her türlü gözle görülmeyen organizmaya karşı kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz!

Detaylı bilgi ve randevu organizasyonu için [email protected] adresimize mail atabilir veya 0216 663 61 43 no’lu destek hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Konusunda uzman ekibimiz tarafından her türlü ev ve tekne temizlik ve bakım ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.